|
   
 
    DRAUGAI    
    

NAUJIENOS

    
Esi povandeninės žuklės entuziastas ,o gal freedaivingo mėgėjas? Nori išmokti nerti taisyklingai ,daug giliau nei įsivaizduoji, išbūti po vandeniu ilgiau- sužinoti savo realias galimybes?

2015-02-24Esi povandeninės žuklės entuziastas ,o gal freedaivingo mėgėjas? Nori išmokti nerti taisyklingai ,daug giliau nei įsivaizduoji, išbūti po vandeniu ilgiau- sužinoti savo realias galimybes?

 Sveiki ,

noriu jums papasakoti keletą,freediverių istorijų.

Pirma istorija, nutikusi praeitą vasarą, apie du brolius, visiškus naujokus ir gana patyrusį ‚freedaiverį‘. Be galo konkurencingi tarpusavyje broliukai nusprendė praeiti pirmo ir antro lygio ‚freedaivingo‘ kursus su manim, po kurių jie drąsiai galėtų nardyti į 30 metrų gylį. Pirmos dvi dienos pralėkė akimirksniu ir su jokiais sunkumais susidurti neteko. Pradėjus antro lygio kursą jau buvo aišku, kad broliai gimę vandens vaikai. Savo savaitės treniruotes jie abu baigė su kitu instruktoriumi lengvai nusileisdami į 40 metrų gylį (nors pagal gana griežtas taisykles jų maksimalus gylis po abiejų lygių kursų galėjo būti tik 30 metrų). 

Tą pačią savaitę, gana patyręs ‚freedaiveris‘, galintis nardyti taip giliai kaip jam patinka, ketvirtą treniruočių dieną nusileidęs palyginti negiliai į 34 metrus - baigė su nedidele barotrauma (angl. – trachea squeeze), kuri deja jį ‚pasodino ant suoliuko‘ likusioms jo savaitės treniruočių dienoms.

Du naujokai ir patyręs ‚freedaiveris‘, tačiau jų savaitės treniruočių rezultatai visiškai skirtingi... Kodėl?

 

Antra istorija, sakyčiau, vos ne apie profesionalų povandeninės medžioklės faną, kuris anot jo užsidirba savo mokslams medžiodamas Viduržemio jūroje ir parduodamas savo laimikį. Jo diena atrodo gana rimtai. Į jūrą lekia ryte, plaukia apie 40 minučių iki medžioklės plotų ir ten praleidžia apie 2 valandas ieškodamas laimikių 20 – 25 metrų gylyje. Kaip ir aišku, kad jo patirtis tikrai rimta. Tačiau vieną dieną ėmė ir nusprendė vyrukas išsilaikyti visus kursus susijusius su ‚freedaiverių‘ švietimu – o gal jam tai padės nerti giliau, saugiau, komfortiškiau kas aišku reikštų viena – didesnius laimikius!

Šiandien, jis su savo bičiuliais dalinasi nuotraukomis su laimikiais sumedžiotais 40 metrų gyliuose...

Klausimas paprastas – kas tokio nutiko kursų metu, ką jis sužinojo tokio, kas per gana trumpą treniruočių laiką padėjo patyrusiam povandeninės medžioklės fanui tapti tikru ‚pro‘?

 

                             Trečia istorija susijusi su žmogumi, kuriam nardymas vienu įkvėpimu šiandien iš esmės – jau visas gyvenimas ir vienintelis užsiėmimas. Statika – virš 7 minučių, lengvai leidžiasi į 40 metrų, ten pamedituoja ir grįžta su 4 minučių bendru nėrimo laiku. Jis taip pat nusprendžia išbandyti save gilesniuose vandenyse ir pakeliuj iš 50 metrų, kas iš esmės su tokiais duomenimis – jam turėjo būti gana lengvas nėrimas – tenka jį iš 5 metrų gelbėti jau be sąmonės (angl. Shalow water black out).

                             Pasidalinęs savo patirtimi su kitais ‚freedaiveriais‘, pasirinkęs kitokias didesnių gylių siekimo taktikas – jis šiandien laisvai nardo į 70 metrų ir kiek žinau siekia 90 metrų savo asmeninio rekordo (angl. Personal best) jau šiais metais.

 

                             Trys skirtingos istorijos, žmonės,  skirtingi tikslai ir patirtis, taip? Tačiau yra keletas dalykų, kurie vienija juos visus. Jiems visiems patinka nardyti vienu įkvėpimu. Jie visi norėjo nerti giliau, ilgiau, saugiau ir patirti tai, ko neteko ankščiau. Tačiau pagrindinis jų siekis buvo – suprasti geriau, sužinoti daugiau, suvokti kas yra svarbiausia, o kas tik detalės. Jie pasirinko praleisti savo atostogas čia, Dahabe, Egipte, ir iš esmės išsiaiškinti su Instruktoriais kas gi yra tie kertiniai akmenys ‚freedaivingo‘ edukacijoje.

                             Jei manęs, kaip ‚freedaivingo‘ instruktoriaus paklaustumėte, tai kas gi padėjo visiems mano sutiktiems ‚freedaiveriams‘ iš mano istorijų – deja, vienareikšmiško atsakymo nėra. Vieniems atidirbta technika, kitiems psichologiniai barjerai susiję arba su žinių, arba savęs pažinimo stoka. Kitus tiesiog pastūmėjo bendra ramybės atmosfera tvyranti Dahabe nuraminti protą (angl. Noisy head). Tačiau nedvejodamas galiu pasakyti, kad perskaityti knygą, panaršyti internete ar paplepėti su kolega - to dažnai būna ne gana tam, kad jaustis tvirtai.

                             Todėl su didžiausia pagarba ir malonumu visiems Lietuvos povandeninės medžioklės mėgėjams, fanams sakau – atvykit į mūsų centrą Dahabe, tikrai išskirtinėms atostogoms, kurių metu ne tik sudėsim kertinius ‚freedaivingo‘ žinių akmenis, bet ir nušlifuosim techniką, susitiksime su kitais vandens mylėtojais ir pakelsime savo ir savo draugų ‚freedaivingo‘ žinių lygį.

 

                             Mus galite rasti mūsų svetainėje www.yourfreedivingschool.com (anglų ir rusų kalbomis) ir Facebook paskyroje - https://www.facebook.com/yourfreedivingschool. Rašyti su bet kokiais klausimais mums galite šiuo adresu – zanas@yourfreedivingschool.com .

 

                             Tad sėkmės ir iki pasimatymo Dahabe!

 

Žanas

 
    RĖMĖJAI    
AKIMIRKOS IŠ MŪSŲ GYVENIMO
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Lietuvių sumedžioti trofėjai
Už švaresnius vandens telkinius 2014
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Lietuvių sumedžioti trofėjai
Už švaresnius vandens telkinius 2014
© Lietuvos povandeninės žūklės ir laisvojo nardymo asociacijų federacija 2018. Visos teisės saugomos