|
   
 
    DRAUGAI    
    

NAUJIENOS

    
Naujas estafetinio nėrimo rekordas 50 metrų ilgio baseine!

2014-02-22Naujas estafetinio nėrimo rekordas 50 metrų ilgio baseine!

Šių metų vasario 22 dieną Laisvojo nardymo ir povandeninės žūklės asociacijos “Vienu Įkvėpimu” (LNPŽA “Vienu Įkvėpimu“) nariai: Olga Špitaliova, Jurij Nesvat, Giedrius Žilinskas ir Tadas Jurgaitis pasiekė naują estafetinio nėrimo rekordą 50 metrų ilgio baseine. Nėrimas vyko Vilniaus Lazdynų baseine, kuriuo pasirūpino Lietuvos povandeninės žūklės ir laisvojo nardymo asociacija (LLPF).


Nėrimas vyko estafetės principu. Dalyviai vienas po kito pranerdavo 50 metrų nuotolį tame pačiame baseino takelyje. Nėrimas buvo nepertraukiamas, todėl prieš neriančiajam pasiekiant takelio kraštą, sekantis neriantysis burną ir nosį laikydavo jau po vandeniu ir tik neriančiajam palietus takelio kraštą startuodavo. Nėrimo metu nebuvo naudojamasi jokiomis išorinėmis kvėpavimo priemonėmis.


Nėrimas buvo vykdomas ir registruojamas pagal visas rekordų registravimo taisykles. Nepertraukiamą estafetinį nėrimą bei jo atlikimą vertino teisėjai. Visi trys teisėjai tokį nėrimą vertino pirmą kartą ir manė, kad šį nėrimą atlikti ne profesionaliems sportininkams bus labai sudėtinga.


Laisvojo nardymo aistruoliai Olga Špitaliova, Jurij Nesvat, Giedrius Žilinskas ir Tadas Jurgaitis per 1 valandą 2 minutes ir 50 sekundžių pasiekė 5000 metrų nepertraukiamo estafetinio nėrimo rekordą. Kiekvienas dalyvis nėrė po 25 kartus arba 1250 metrų. Po sėkmingai pasiekto rekordo renginio dalyviai juokavo, kad specialiai tokiam nėrimui nesiruošė, bet pasiruošimas laisvojo nardymo varžyboms Rygoje, kurios vyko dviem savaitėmis anksčiau, leido pasiekti tokį rezultatą.


LNPŽA “Vienu Įkvėpimu” nariai norėjo ne tik išbandyti save, bet ir užtvirtinti šį nėrimą, kaip naują Lietuvos rekordą. Asociacijos prezidentas Arvydas Šidlauskas susisiekė su agentūra “Factum” dėl oficialaus rekordo registravimo Lietuvos rekordų knygoje. Peržiūrėję vaizdo įrašus, nuotraukas ir kitą pateiktą medžiagą agentūra “Factum” patvirtino rekordą:


http://www.rekordai.lt/?psl=rekordas&rkid=925&rid=445
http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/51395/labas_rytas_lietuva._ii_dalis

 

(Žiūreti nuo 06:15)


Sveikiname sportininkus smarkiai pagerinusius rekordą!!! 

 
    RĖMĖJAI    
AKIMIRKOS IŠ MŪSŲ GYVENIMO
Už švaresnius vandens telkinius 2014
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Lietuvių sumedžioti trofėjai
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Už švaresnius vandens telkinius 2014
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
© Lietuvos povandeninės žūklės ir laisvojo nardymo asociacijų federacija 2021. Visos teisės saugomos