|
   
 
    DRAUGAI    
    

NAUJIENOS

    
Povandeninės žūklės situacija

2014-12-03Povandeninės žūklės situacija

Povandeninės žūklės situacija:
2014 m. birželio 2 d. Nr. D1-490 buvo pasirašytas LR Aplinkos ministro (V. Mazuronis) įsakymas dėl mėgėjų žūklės vidaus vandenyse sąlygų pakeitimo ir papildymo. Kas aktyviai domitės šia situacija, tai jau esate susipažinę su visais pasikeitimas, kurie liečia povandeninę žūklę. Jie gana ženklūs: ženkliai pasikeitusi tvarka ir leidimų kainos. Prasčiausia situacija yra su leistinų neišnuomotų ežerų skaičiumi – jis nuo 11 buvo sumažintas iki 7, po 2015 m. sausio 1 d., liks dar mažiau – tik 6 ežerai. Deja, tie pasikeitimai tik dar labiau pablogino visų Lietuvos povandenininkų situaciją, kuri ir taip iki tol buvo pakankamai prasta. Įsigaliojus pakeitimams ir atsižvelgus į taip, kaip buvo visiškai nepaisoma nei LLPF ruošto siūlymo dėl ežerų skaičiaus, kitų sąlygų, kuriam pritarusi buvo ir mėgėjų žūklės taryba, nei povandeninės žūklės sąlygos, nei tolimesnės perspektyvos dialogui su LR Aplinkos ministerijos vadovybe nebetenkino daugelio iš mūsų, tiksliau tariant, nepabijosiu to žodžio, nei vieno iš visų mūsų ir buvo nuspręsta ieškoti galimybių reikalauti savų teisių per juristus, kurie specializuojasi teisminėse bylose su valstybinėmis institucijomis.

Viltis – naujas ministras:
Iki tol, kol nebuvo pasikeitusi LR Aplinkos ministerijos valdžia (tuomet ministras V.Mazuronis ir iki šios pareigas einantis viceministras Linas Jonauskas), buvo vykdomas dialogas su LR Aplinkos ministerija siekiant keisti povandeninės žūklės tvarką ir plėsti ežerų skaičių, kadangi povandenininkų koncentracija kasmet auga. Deja, šiuo metu diskusija su LR Aplinkos ministerija nebevyksta, kadangi dabartinis ministras K. Trečiokas nesiima iniciatyvos kažką keisti, plėtoti diskusiją, viską perduoda viceministro Lino Jonausko iniciatyvai, kuris, kaip mes jau spėjome įsitikinti, yra priešiškai nusistatęs prieš Lietuvos povandenininkus ir (citata): „Būčiau ministras – uždrausčiau tokį žūklės būdą visiškai“, toliau laikosi krypties kaip įmanoma dar labiau apriboti, o gal net visiškai uždrausti šį žūklės būdą. Tik pradėjus pareigas naujam LR Aplinkos ministrui, nuvykome su visais dokumentais ir prašymu asmeniškai peržiūrėti šią situaciją, kurioje mes manome Linas Jonauskas, vedamas savo ambicijų, nebegali objektyviai spręsti susiklosčiusios padėties. Praėjus keliems mėnesiams, deja, mes nematome jokių pasikeitimų. Vilties, būsiu atviras, nebeliko.

Nuspręsta ginti visų Jūsų teises teismuose:
Prieš kelias savaites, š. m. lapkričio 13 d. sušaukėme LLPF federacijos narių susirinkimą. Susirinkimo aktualiausias klausimas – kokiu keliu eisime siekiant padėti tiek visiems Lietuvos povandenininkams, tiek patiems sau gana aktualus klausimas. Iš tam tikrų šaltinių ateinant informacijai, kad padėtis tikrai nesiruošia keistis į gerąją mums pusę, po metų-dviejų tikrai realus scenarijus, kad Lietuvoje šis visą laiką egzistavęs hobis taps brakonieriavimu, mes pasvarstę visas mūsų teisines ir finansines galimybes, visų Jūsų palaikymą (labai tikimės), nusprendėme kreiptis pagalbos į profesionalius teisininkus. Teisininkus, kurie padėtų mums atstatyti teisę į šį laisvalaikio užsiėmimo būdą, pažaboti kai kurių politikų asmenines ambicijas neteisėtu keliu uždrausti mūsų veiklą.

Š. m. gruodžio 2 d. LLPF vardu kreipėmės į advokatus, pateikėme visus LLPF siųstus raštus LR Aplinkos ministerijos vadovybei, Prezidentūrai, Vyriausybės vadovui ir kitoms institucijoms. Išsakėme dižiausias savo šių dienų problemas, aptarėme situaciją ir išdėstėme argumentus, faktus kaip yra pažeidžiamos mūsų visų, povandenininkų, teisės. Mūsų teisės pažeidžiamos be jokių argumentų, tik remiantis išankstine nuostata ir subjektyvia nuomone iš kaip, mes manome, netinkamą kompetenciją turinčių asmenų.

Procedūra – tolimesnės perspektyvos:
Juristai apsiėmę dirbti su šia tikrai neįprasta situacija, kadangi tai bus viena iš pirmųjų Lietuvoje bylų dėl neteisėtų Lietuvos piliečių teisių suvaržymo, abribojimo užsiimti mėgiama, įstatymų įteisinta laisvalaikio forma, išdėstė tolimesnius procesus. Iki 2014-12-19 jie dirbs su visa turima medžiaga, mūsų skundais, prašymais, istatymais ir mėgėjų taisyklėmis. Išanalizavę dokumentus, jie pristatys mūsų skundo analizę, kurioje bus išdėstytos mūsų visų galimybės ir net kryptis siekti savo teisių atstatymo teisme. Tai yra labai svarbus procesas norint pasiruošti teisminiams procesams. Su teisininku sutarėme, kad tai užtruks apie 10 valandų darbo, juristas dirba pagal valandinį įkainį – 250 lt už vieną valandą. Taigi pirminiui etapui LLPF reikalinga Jūsų materialinė parama. 2500 lt – tiek kainuos teisininkų analizė, po kurios turėsime aiškius atsakymus:
a) ar verta skųsti susiklosčiusią situaciją LR teisme;
b) kokia kryptimi mums bus palankiausia eiti, kaip suformuluoti skundą LR teismui.

Norėtume tik akcentuoti, kad kol kas prašome Jūsų visų finansinės paramos analizei, po kurios toliau spręsime situaciją mums visiems palankiausiu keliu.

Kviečiu visus nelikti abejingais, nes tik nuo mūsų visų pastangų ir iniciatyvos priklausys, kokiomis sąlygomis mes visi užsiimsime povandenine žūkle po metų ar dviejų? Ar norite, kad pagaliau būtų atstatytas teisingumas, o gal norite, kad po keletos metų povandeninė žūklė liktų tik istorija? Kiekvienam Jums spręsti. Aš renkuosi pirmą variantą, pervesiu paramą federacijai:

***Apie tolimesnę eigą informuosime nedelsiant!

Lietuvos povandeninės žūklės ir laisvojo nardymo asociacijų federacija
Įmonės kodas 303224704
A.S. LT547300010138072570
Tel: 8 6 7754 240
www.llpf.lt
info@llpf.lt

 

 

PAPILDYMAS 2014-12-09

 

Dėkojame visiems aukojusiems , jūsų vardus už paramą paminėsime “LLPF“ garbės lentoje Nuoroda... Advokatų profesinė bendrija pateikė tyrimo teisinę išvadą, dėl tolimesnių galimų veiksmų sprendžiant ginčą su LR Aplinkos ministerijos vadovybe. Susipažinus su išvadomis vyksime sekančiam susitikimui pas Advokatus, detaliai aptarti sekančių veiksmų. Taip pat gavome ir sąskaitą faktūrą ir ataskaitą už suteiktas paslaugas. Greitu metu turėsime apmokėti , jei vis dar yra norinčių paaukoti, mielai lauksime. Apie išvadą deja kol kas nieko negalime atskleisti, bet variantų iš Advokatų pateikta nemažai. Todėl kas dar neprisidėjote, labai kviečiu prisidėti!

Lietuvos povandeninės žūklės ir laisvojo nardymo asociacijų federacija

Įmonės kodas 303224704

A.S. LT547300010138072570

Tel: 8 6 7754 240

www.llpf.lt

info@llpf.lt

 

PAPILDYMAS 2014-12-12

 

2014.12.12 su kitais LLPF valdybos nariais buvome nuvykę pas juristus apsitarti dėl tolimesnių veiksmų planavimo. Sutarėme keletą dalykų, vienas iš svarbesnių ir pirmų dalykų ką atliks juristai – kreipsis jau jie savo iniciatyva į LR Aplinkos ministerijos vadovybę raštu dėl mūsų teisių pažeidimo su prašymu taisyti padėtį. Tai juristai atliks iki 2015.01.10 dienos, jei LR ministerijos vadovybė nereaguos į juristų raštus – keliausime į LR administracinį teismą. Nebus taip paprasta, tačiau juristai įvardino mūsų galimybes kaip mums iki ten nukeliauti, be abejo jie mums padės iki reikiamų teismų nukeliauti. Kiek mums tai kainuos? Sutarėme su juristais pagal valandinį užmokestį, suruošti raštus LR Aplinkos ministerijos vadovybei reikės 4-6 valandų. Tai mums kainuos iki 1500 lt. Todėl kas dar neprisidėjote, labai kviečiu prisidėti!

Lietuvos povandeninės žūklės ir laisvojo nardymo asociacijų federacija

Įmonės kodas 303224704

A.S. LT547300010138072570

Tel: 8 6 7754 240

www.llpf.lt

info@llpf.lt

 

 

 

      PAPILDYMAS 2015-02-24

 

LLPF prašymu advokatų kontora kreipėsi į LR Aplinkos ministerijos vadovybę, su prašymu keisti povandeninės žūklės tvarką, kuri įsigaliojo 2014 m. birželio 2 d. pagal ministro įsakymą Nr. D1-490, kuris pažeidžia LR įstatymus ir diskriminuoja povandeninės žūklės mėgėjus. Advokatų kontora kreipėsi į LR Aplinkos ministeriją raštu dėl mūsų teisių ir kitų LR įstatymų pažeidimo, kuriame buvo išdėstytos panašios apimties Konstitucinio teismo bylos ir jų baigtys. Kreipimosi pabaigoje buvo prašoma:

 

 

1. Organizuoti susitikimą Aplinkos ministerijoje su LLPF atstovais dėl Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2013 m. sausio 4 d. įsakymo Nr. D1-14 „Dėl mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių patvirtinimo“ keitimo bei Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. gruodžio 31 d. įsakymo Nr. D1-1128 „Dėl Limituotos žvejybos vidaus vandenyse organizavimo ir vykdymo, limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų nustatymo, paskelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ keitimo.

 2. Arba persvarstyti 2014 m. balandžio 28 d. LLPF pateiktą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2013 m. sausio 4 d. įsakymo Nr. D1-14 „Dėl mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo projektą bei Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. gruodžio 31 d. įsakymo Nr. D1-1128 „Dėl Limituotos žvejybos vidaus vandenyse organizavimo ir vykdymo, limituotos žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų nustatymo, paskelbimo ir atšaukimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo projektą.

 

Advokatų kontora gavo atsakymą, tai fragmentas iš viso dokumento, dokumentą pasirašė viceministras Linas Jonauskas:

 

 

Artimiausiu metu LLPF planuoja susitikimą su advokatais, kuriame spręsime tolesnius žingsnius. Neatmetame galimybės kreiptis ir dar kartą į LR APlinkos ministerijos vadovybę, kad ji nurodytų tikslų terminą, kada įvyks planuojamas susitikimas ir paraginti, kad tas susitikimas vyktų kuo skubiau, nedelsiant. Visų susitikimų su LR Aplinkos ministerijos vadovybe metu LLPF kviesis kartu dalyvauti ir advokatus, su kuriais bus derinami visi reikalai dėl mūsų teisių ir įstatymo vykdymo.

 

Po susitikimo advokatais LLPF atstovai pakomentuomentuos tolimensius, bendrus su advokatais veiksmus. Kaip jau žinote visi veiksmai LLPF organizacijai kainuoja dėl advokatų valandinių darbų, todėl kas dar neprisidėjo prie LLPF organizacijos paramos - kviečiame nelikti abejingais, tik kartu mes galime pasiekti daugiau!

 

Lietuvos povandeninės žūklės ir laisvojo nardymo asociacijų federacija

Įmonės kodas 303224704

 A.S. LT547300010138072570

 Tel: 8 6 7754 240

www.llpf.lt

info@llpf.lt

 

 

 

 

 
    RĖMĖJAI    
AKIMIRKOS IŠ MŪSŲ GYVENIMO
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Lietuvių sumedžioti trofėjai
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
© Lietuvos povandeninės žūklės ir laisvojo nardymo asociacijų federacija 2024. Visos teisės saugomos