|
   
 
    DRAUGAI    
    

PRANEŠIMAI VISUOMENEI

    

„LIETUVOS POVANDENINĖS ŽŪKLĖS IR LAISVOJO NARDYMO ASOCIACIJŲ FEDERACIJA“

Informacinis pranešimas povandeninės žūklės mėgėjams Nr.1. 2014-04-09

 

Povandeninės žūklės perspektyvos ateityje

 

                             LR Aplinkos ministerijoje, vykstant diskusijoms dėl  povandeninės žūklės sugriežtinimų ir tvarkos keitimo, šiuo metu aktyviai dalyvauja ir LLPF organizacija. Diskusijomis siekiama nustatyti naują povandeninės žūklės tvarką, įkainius ir įvesti sistemą, kurios pagalba būtų galima preliminariai suskaičiuoti daugumą Lietuvos povandeninės žūklės mėgėjų. LR Aplinkos ministerijos ir Mėgėjų žvejybos tarybos reikalavimu buvo pavesta LLPF organizacijai paruošti projektą dėl licencinės povandeninės žūklės tvarkos. Šiuo metu LLPF organizacija yra jau pateikusi Mėgėjų žvejų tarybai projektą ir kitus siūlymus dėl licencinės povandeninės žūklės tvarkos. Didžiausi pasikeitimai, įsigaliojus naująjai tvarkai, būtų licencijų povandeninei žūklei kainos, kurios pagal šiuo metu numatytas licencinės žūklės sąlygas povandeninės žūklės mėgėjui būtų: dienai – 10 lt, savaitei – 30 lt, mėnesiui – 50 lt. Kitas didžiausias pasikeitimas būtų liceninės povandeninės žūklės ežerų sąrašas, kurį, suderinus su Lietuvos ichtiologais, Valstybine saugomų teritojijų tarnyba ir regioniniais parkais, patvirtins LR Aplikos ministerija. Tikimasi, kad šis, kruopščiai atrinktas sąrašas, bus labiau išplėstas geografiškai taip pat jame padidės ežerų skaičius.  Dėl „žvejų rojaus“ Molėtų ir Zarasų rajonuose ateityje galimai vykdomo tik „pagavai-paleisk“ žūklės būdo greičiausiai neteksime šiuose rajonuose leidžiamų povandeninei žūklei ežerų: Sartai, Antalieptės tv., Galuonai ir Baltieji Lakajai. Konkretus licencinei povandeninei žūklei ežerų sąrašas šiai dienai yra derinamas. Visi šie ir kiti galimi pasikeitimai turėtų įsigalioti šių metų pavasario gale, kuomet viskas bus galutinai suredinta visose įtaigose.

 

                             Kita naujovė, kurią pajus Lietuvos povandeninės žūklės mėgėjai, tai LLPF jau šiais metais ketina paviešinti LLPF sudėtyje priklausančių klubų nuomojamų ežerų sąrašą, kuris ateityje stipriai plėsis ir  kuriame bus išduodami leidimai povandeninei žūklei. Tačiau leidimai bus išduodami tik LLPF nariams. Todėl siūlome visiems fiziniams asmenims, grupelėms nardančiųjų pradėti jungtis prie LLPF asocijuotų klubų http://llpf.lt/FEDERACIJOS_NARIAI Jei netenkina šiuo metu veikiančių klubų tvarka, raginame kurti savo klubus, tapti asocijuotais nariais, dėl kurių geresnių sąlygų ateityje rūpinsis LLPF organizacija. Naujai įsteigtiems klubams rekomenduojame jungtis į LLPF, turėti savo veiklos teritorijose povandeinės žūklės plotus, kurie būtų nuomojami pačių klubų ar pasirašomos bendradarbavimo sutartys su nuomininkais dėl ežerų priežiūros bei povandeninės žūklės leidimų LLPF nariams.

 

                             Įsigaliojus naujoms mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėms, kurios apims ir naują povandeninės žūklės tvarką, kainas ir naują vandens telkinių sąrašą, informuosime nedelsiant.

 

 

LLPF prezidentas

Bronius Šešplaukis

info@llpf.lt

www.llpf.lt

 
    RĖMĖJAI    
AKIMIRKOS IŠ MŪSŲ GYVENIMO
Už švaresnius vandens telkinius 2014
Lietuvių sumedžioti trofėjai
Lietuvių sumedžioti trofėjai
Už švaresnius vandens telkinius 2014
Už švaresnius vandens telkinius 2014
Lietuvių sumedžioti trofėjai
Už švaresnius vandens telkinius 2014
Akimirkos iš mūsų gyvenimo
© Lietuvos povandeninės žūklės ir laisvojo nardymo asociacijų federacija 2024. Visos teisės saugomos